رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ سه مدال برنز برای کشتی ایران

ورزش ایران


رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان پاریس؛ دو مدال برنز برای کشتی ایران

28 lexusOnthePark


 نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده بندی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان به مدال برنز دست یافت.

 در ادامه مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان سعید عبدولی، در وزن ۷۵ کیلوگرم با پیروزی در دیدار رده‌بندی مدال برنز را بر گردن آویخت.

عبدولی که برای ادامه مبارزات خود در گروه شانس مجدد مقابل ماکسات یرژپوف، قهرمان ۲۰۱۷ آسیا از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله بعد رفت. وی برای حضور در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۳ بر صفر کاراپت چالیان از ارمنستان را شکست داد و راهی دیدار رده‌بندی شد. عبدولی برای کسب مدال برنز با نتیجه ۸ بر صفر از سد کازبک کیلو از بلاروس گذشت و مدال برنز را بر گردن آویخت.

پیش از سعید عبدولی، نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده‌بندی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان مدال برنز را بر گردن آویخت. حسین نوری در دیدار پیش از مرحله نیمه نهایی به مصاف ویکتور لورینچ، دارنده مدال برنز ۲۰۱۴ جهان، قهرمان ۲۰۱۷ اروپا و نفر پنجم المپیک ریو از مجارستان رفت و با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد و گام به نیمه نهایی گذاشت، اما در این مرحله با نتیجه ۴ بر یک مغلوب دنیس کودلا، دارنده مدال برنز المپیک و اروپا از آلمان شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. نوری برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به مصاف اسلام عباس‌اوف از آذربایجان رفت که با برتری ۴ بر صفر به مدال برنز دست یافت. در این وزن ۳۴ نفر شرکت کرده‌ بودند.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید