همه چیز از مشتری اشکان در جزیرهشاید دژاگه بیش از هر زمانی درک کند حضورش در فوتبال قطر تصمیم منطقی برای بازیکنی که همواره مدعی حضور در فوتبال اروپا بوده نبوده است.

فوتبال جهان

شاید دژاگه بیش از هر زمانی درک کند حضورش در فوتبال قطر تصمیم منطقی برای بازیکنی که همواره مدعی حضور در فوتبال اروپا بوده نبوده است.

reza nazer new 99size

 

  دژاگه با وجود فاصله گرفتن از اروپا فصل گذشته مورد توجه وولفسبورگ آلمان قرار گرفت هر چند حضور موفقی در این تیم نداشت.
یکی از چهار باشگاه قدیمی جزیره
اما دژاگه هنوز هم مورد توجه اروپایی ها قرار دارد و این بار صحبت از حضور در انگلیس است جایی که او زمانی با حضور در باشگاه فولام درخشیده بود و مورد توجه بریتانیایی ها قرار گرفته بود. گفته شده باشگاه شفیلدونزدی به دنبال جذب دژاگه است باشگاهی که در لیگ دسته اول انگلیس که به عنوان دومین لیگ معتبر در کشور انگلیس پس از لیگ برتر انگلیس شناخته می‌شود. این باشگاه در شهر شفیلد در شهرستان یورکشایر جنوبی، انگلستان قرار دارد.شفیلد ونزدی به لحاظ قدمت به عنوان یکی از قدیمی ترین باشگاه های تاریخ فوتبال جهان شناخته می‌شود در حالی که سومین تیم قدیمی در کشور انگلستان است. تمام افتخارات شفیلد در سطح اول فوتبال انگلیس به پیش از دهه 30 میلادی باز می گردد دردورانی که آنها موفق شدند چهار بار عنوان قهرمانی انگلیس را به دست آورند.
حق پخش بالاتر از بایرن مونیخ
این تیم در چند سال گذشته روند خوبی را در فوتبال انگلیس نشان داده و فصل گذشته نیز در رقابت های لیگ دسته اول انگلیس رتبه چهارم را کسب کرد. سطح اول فوتبال انگلیس با لیگ برتر شناخته می شود اما تیم هایی که در دسته پایین تر (چمپیونشیپ) حضور دارند همواره از تیم های مطرح فوتبال هستند و بازیکنان سرشناسی نیز در این لیگ حضور دارند بازیکنانی که همواره در تیررس تیم های لیگ برتری قرار می گیرند و با موفقیت در این رقابت ها با پیشنهاد تیم های لیگ برتری مواجه می شوند. حضور در چمپیونشیپ برای اشکان دژاگه اتفاقی مهم خواهد بود چرا که این رقابت ها به لحاظ موج رسانه ای در سطح بالایی قرار دارد و حتی حق پخش برخی تیم های لیگ یک انگلیس بالاتر از باشگاه هایی همچون بایرن مونیخ و دورتموند است.
سرشناس ترین بازیکنان
شفیلدونزدی در حالی فصل جدید رقابت های چمپیونشیپ را آغاز کرده که بازیکنان سرشناسی در میان نفرات این تیم دیده می شود. آلمن آبدی ستاره سابق اودینزه و واتفورد، دانیل پودیل مدافع تیم ملی چک، سام هاچینسون بازیکن سابق چلسی، استیون فلچر مهاجم سرشناس تیم ملی اسکاتلند و جوردن رودز دیگر ملی پوش سرشناس اسکاتلندی برخی از مطرح ترین بازیکنان این فصل شفیلد هستند.
سرمربی پرتغالی در راس کار
هدایت شفیلدونزدی به عهده یک سرمربی پرتغالی است. کارلوس کارواخال که پیش از حضور در شفیلد در تیم های مطرحی همچون براگا، اسپورتینگ لیسبون و بشیکتاش سابق مربیگری داشته است. کارواخال از سال 2015 در شفیلد حضور دارد و در 114 بار حضور روی نیمکت این تیم 52 پیروزی، 32 تساوی و 30 شکست در کارنامه ای ثبت شده است.
ورزشگاه جنجالی شفیلد
ورزشگاه خانگی شفیلد ونزدی یکی از جنجالی ترین ورزشگاه های فوتبال دنیاست. این ورزشگاه هیلزبورو نام داد و در سال 1989 میزبان دیدار فینال جام حذفی انگلیس میان لیورپول و ناتینگهام فارست بود که در نهایت ریزش سکوها در این ورزشگاه باعث کشته شدن 96 هوادار فوتبال انگلیس شد.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید