رونالدو: هدفم جلب رضایت منتقدان نیست؛ مقایسه شدن با مسی را دوست ندارم

فوتبال جهان

کریستیانو رونالدو که جایزه بهترین بازیکن سال جهان از نگاه رسانه های چینی را دریافت کرد با خبرگزاری " دونگ کیودی" مصاحبه کرد.

01 rayanaccounting
رونالدو در مصاحبه با خبرگزاری چینی در مورد رقابتش با مسی صحبت کرد:
مسی تلاش می کند تا بهترین عملکردش را برای تیمش داشته باشد و من هم به تیم خودم خدمت می کنم. ما با هم رقیب هستیم چرا که در باشگاه های متفاوتی بازی می کنیم اما احترام دو جانبه برای همدیگر قائل هستیم. رابطه ام با او عادی است. طبیعی است که مدام با همدیگر مقایسه شویم. حتی در زمان تولد پسرانمان مقایسه هایی انجام شد، این که در مدرسه چه کسی سریع تر بوده و ... این بخشی از کار ماست. البته برخی چیزها را نمی توان مقایسه کرد. رونالدو، رونالدوست و مسی هم مسی. هر دوی ما بازیکنان خوبی هستیم که جامهای تیمی و فردی زیادی برده ایم. مقایسه؟ مقایسه شدن را دوست ندارم. به این کلمه علاقه ای ندارم. هر کدام از ما شخصیت های متفاوتی داریم و کار خود را می کنیم.
ستاره پرتغالی در این باره که بخشی از هواداران رئال در بازیهای اخیر او را هو کرده اند، اظهار داشت:
برایم این مسئله مهم نیست. کار خودم را انجام می دهم و سعی می کنم خودم باشم. ممکن است برخی از افراد از کسی متنفر باشند و این قضیه به من منحصر می شود. این بخشی از کار من است. هر روز با حس خوب به تحتخواب می روم و هر شب راحت می خوابم.هدفم جلب رضایت منتقدانم نیست. سعی می کنم هوادارانم را خوشحال کنم. افرادی که به من احترام می گذارند و همیشه به من لطف داشته اند. برایم همین مهم است.
شماره ۷ رئال مادرید در مورد موفقیت زیدان در رئال مادرید هم صحبت کرد :
زمانی که زیدان به تیم آمد به خاطر دوران بازی اش برایش احترام زیادی قائل بودیم. یک مربی بسیار حرفه ای و ارام است. همان چیزی بود که نیاز داشتیم و شرایط را عوض کرد. به همین خاطر روند ۴۰ بازی بدون شکست را ثبت کرد. عامل اصلی این موفقیت زیدان است چرا که ذهنیت تیم را عوض کرده و به موفقیت تیم کمک می کند.
رونالدو در مورد این که تا چه زمانی به فوتبال ادامه می دهد بیان کرد:
زمانی که قراردادم را با رئال مادرید تمدید کردم، در کنفرانس مطبوعاتی گفتم که این آخرین قراردادم نیست چرا که می خواهم تا ۴۱ سالگی بازی کنم. این حرف را جدی زدم البته در فوتبال هیچ چیزی را نمی توان با تضمین منتشر کرد. اگر شرایط بدنی خوبی داشته باشم و مصدوم نشوم می توانم تا سن ۳۵ ، ۳۶ ، ۳۷ ، ۴۱ یا ۴۵ سالگی بازی کنم. نمی دانم. همه چیز بستگی به ذهنیتم دارد. امیدوارم که هر سال انگیزه بهتری داشته باشم چرا که عشق و علاقه من فوتبال است و کاری که انجام می دهم را دوست دارم. برای من مربیگری خیلی سخت خواهد بود و به این گزینه فعلا فکر نمی کنم هر چند که شاید در آینده نظرم عوض شود. فعلا فقط روی بازی کردن تمرکز دارم.

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید