مقایسه روز/ تدارک تیم ملی؛ بهتر از ۴سال پیش!

فوتبال ایران

 

آی اسپورت – چهار سال پیش و پس از صعود به یادماندنی تیم ملی ایران به جام جهانی برزیل، مهم‌‎ترین بحث، بحث آماده‌سازی تیم ملی و انجام بازی‌های تدارکاتی بود.

28 lexusOnthePark

 

در فاصله صعود به جام جهانی و برگزاری اولین بازی مقابل نیجریه، تیم ملی 8 بار دیگر به میدان رفت. البته 4 بازی در رقابت‎های انتخابی جام ملت‌های آسیا بود و فقط 4 بازی تدارکاتی در برنامه‎های تیم ملی قرار گرفت. دو بازی مقابل تایلند، یک بازی برابر لبنان و یک بازی تشریفاتی در برابر کویت، بازی‎های تیم ملی در مرحله مقدماتی جام ملت‎های آسیا بودند. بعد از این 4 بازی، تیم ملی ایران در 4 بازی تدارکاتی دیگر محک خورد. ابتدا در تهران 2-1 مغلوب گینه شد. سپس در دو بازی متوالی مقابل مونته نگرو و بلاروس به تساوی بدون گل رسید و در آخرین بازی تدارکاتی قبل از جام جهانی 2-0 بر ترینیداد و توباگو غلبه کرد.
مرور بازی‎های تدارکاتی تیم ملی در 4 سال گذشته نشان می‌دهد که برای آن تیم تدارکات مناسبی در نظر گرفته نشد. این در حالی است که تیم فعلی پس از صعود به جام جهانی روسیه، یک بازی تدارکاتی خوب در برابر میزبان جام جهانی برگزار کرده است و البته 3 بازی تدارکاتی دیگر در برابر توگو، پاناما و ونزوئلا انجام داده است.
در مقام مقایسه به نظر می‎رسد تیم فعلی حریفان تدارکاتی قوی‎تری را انتخاب کرده و البته گفته می‎شود چند بازی تدارکاتی خوب دیگر مثل بازی با اروگوئه و لهستان و هلند هم در راه است. اگر این اتفاقات رخ دهد و شاگردان کی‎روش در مقابل حریفان این چنینی محک بخورند، امیدواری ایرانی‎‌ها برای گرفتن نتایج بهتر در جام جهانی 2018 روسیه بیشتر خواهد شد.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید