تجربه‌های ۴گله پرسپولیس برانکو؛ به امید تکرار

فوتبال ایران

 

 پرسپولیس و فینال لیگ قهرمانان آسیا؟

reza nazer new

 

با شکستی که تیم برانکو ایوانکوویچ در بازی رفت مقابل الهلال خورد این اتفاق کمی رویایی به نظر می‌‌رسد. پرسپولیس نیاز دارد که حداقل 4 گل بزند و گلی نخورد تا بازی را مساوی کند! اما این تیم توانایی زدن 4 گل در یک بازی را دارد؟ پرسپولیس برانکو چند بار در بازی‌های رسمی موفق شده 4 گل بزند؟

پرسپولیس 4 استقلال 2

در 27 فروردین 1395 اولین برد 4 گله پرسپولیس با برانکو در دربی رقم خورد. برانکو تیمش را هجومی به زمین فرستاد و پرویز مظلومی تاکتیک اشتباهی را برای مقابله با سیستم هجومی برانکو برگزید. نتیجه این شد که در همان نیمه اول دو بار دروازه استقلال باز شد و چند بار هم باز نشد! بازی در نیمه دوم هم همین روال را داشت. گرچه استقلال موفق شد بعد از گل سوم پرسپولیس یک گل بزند و به بازگشت امیدوار شود اما در ادامه پرسپولیس گل چهارم را هم زد و گل دوم استقلال فقط از سنگینی شکست کم کرد. در این بازی طارمی دو گل و رضاییان و مسلمان هم یک گل زدند.

گسترش فولاد تبریز 2 پرسپولیس 4

روز 19 اردیبهشت 1395 و در اوج حساسیت لیگ پانزدهم پرسپولیس به تبریز رفت تا با گسترش فولاد بازی کند. یک هفته قبل پرسپولیس در تهران به نفت باخته بود و در نبرد قهرمانی از استقلال خوزستان عقب افتاده بود. تیم برانکو باید این بازی را می‌برد تا شانس قهرمانی‌‌اش را حفظ کند. پرسپولیسی‌ها با یک بازی درخشان موفق شدند به خواسته‌شان برسند و با نتیجه 4 بر دو میزبان را شکست بدهند. در این بازی احمدزاده، محمد انصاری یک گل زدند و عالیشاه دو گل.

پرسپولیس 4 پدیده صفر

30 فروردین 1396‏ در هفته بیست و هشتم لیگ برتر و یک هفته بعد از قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر، این تیم در ورزشگاه آزادی میزبان پدیده بود. ورزشگاه آزادی به خاطر برگزاری جشن قهرمانی لبریز از تماشاگر بود. پرسپولیس در نیمه اول خوب بازی نکرد و گلی نزد. اما در نیمه دوم همه چیز عوض شد و تیم برانکو 4 بار دروازه حریف را باز کرد. کامیابی نیا، علیپور، طارمی و احمدزاده هر کدام یک گل زدند تا جشن قهرمانی شیرین‌تر و دلچسب‌تر برگزار شود.

پرسپولیس 4 الوحده امارات 2

18 اردیبهشت 1396 روزی فراموش نشدنی برای پرسپولیس بود. این تیم برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نیاز داشت در بازی آخرش الوحده امارات را ببرد. اما از آن طرف هم الهلال باید الریان را می‌برد. در کمال شگفتی هر دو اتفاق افتاد و پرسپولیس موفق شد با ارائه یک بازی زیبا به نتیجه‌ای که می‌خواست برسد. الهلال هم الریان را برد و پرسپولیس به مرحله حذفی صعود کرد. در این بازی طارمی هت تریک کرد و رفیعی هم یک گل زد.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید