چمنیان: شکست آلمان، دومین قدم از یک مسیر طولانی بود

فوتبال ایران

 

سرمربی تیم نوجوانان ایران گفت:.بازی امشب با آلمان تنها دومین قدم ما از یک مسیر طولانی و بلند بود.

sarafi exchange web

 

 عباس چمنیان در نشست خبری پس از بازی ایران مقابل آلمان عنوان کرد: قبل از هر چیز از تیم خوب آلمان یاد می کنم که از ظرفیت های زیادی برخوردار است.این تیم و بازی مقابل آن در هر رده ای، یک فرصت استثنایی برای تیم های مختلف در سطح جهان است. فکر می کنم ما هم از این فرصت نهایت استفاده را بردیم.
وی ادامه داد: ما بازی آلمان و کاستاریکا را تماشا کرده بودیم. بر این اساس، دو جلسه تمرینی بسیار مهم را در روزهای گذشته و بعد از بازی مقابل گینه برگزار کردیم. در یک تمرین نحوه مهار تاکتیک‌های تهاجمی آلمان را مرور کردیم و در تمرین دیگر، آنچه مورد تاکید ما قرار داشت استفاده از نقاط ضعف آلمان در خط دفاعی بود.
سرمربی تیم نوجوانان ایران افزود: خوشحالم در بازی امشب هم خط حمله سرعتی و باکیفیت آلمان را مهار کردیم و هم از سوی دیگر، توانستیم از نقاط ضعف این تیم در خط دفاعی سود ببریم. به طور کلی تیم ما در این مسابقه می‌توانم بگویم بازی کم اشتباه و یا بی اشتباهی را انجام داد. از این بابت از تلاش بازیکنانم سپاسگزارم.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا با شکست آلمان، ابرقدرت فوتبال اروپا حالا به فکر حضور در جمع ۴ تیم برتر جهان است یا نه گفت: نه، ما فقط از هم اکنون به بازی با کاستاریکا فکر می کنیم. بازی امشب با آلمان تنها دومین قدم ما از یک مسیر طولانی و بلند است. این مسیر ادامه دارد و باید تا پایان جام تداوم داشته باشد.
چمنیان در پاسخ به این پرسش که آیا در بازی با کاستاریکا در ترکیب تیم تغییراتی ایجاد می کند بیان داشت: اجازه بدهید که کمی ریکاوری کنیم. من هم مثل شما خسته ام. فردا در این باره تصمیم می گیرم. با این وجود تاکید می‌کنم همه بازیکنان ایران قابلیت های بالایی دارند و ما یک تیم به معنای واقعی هستیم.

 

با عضویت در خبرنامه دنیای ورزش از برگزیده خبرها و رویدادها ی مهم با خبر شوید